banner
● Acil Servis
Anesteziyoloji ve Reanimasyon
● Beyin Cerrahisi
● Çocuk Hastalıkları
● Dahiliye
● Genel Cerrahi
● İntaniye
● Kadın Hastalıkları ve Doğum
● Kalp ve Damar Cerrahi
● Kardiyoloji
● Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
● Ortopedi ve Travmatoloji
● Radyoloji
● Üroloji

İÇ HASTALIKLARI (Dahiliye)

     Özel Gaziantep Sevgi Hastanesi merkezimizde ve polikliniklerimizde haftanın yedi günü 24 saat tanı ve tedavi hizmeti verilmektedir. Hastanelerimizde yatan hastaların tedavilerini, konsültasyonlarını, ameliyat öncesi hazırlıklarını ve gerekli girişimlerini İç Hastalıkları bölümümüz gerçekleştirmektedir.

      Birimimize ait tüm dallarda ileri tanı ve tedavi yöntemleri ve akademik çevrelerin desteğinin yanı sıra ileri tıbbi teknolojilerin sağladığı imkânlarla; kişiye en uygun ve etkin sağlık hizmetinin verilmesi amaçlanmaktadır.

      İç hastalıkları çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklarda koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir.

      Genel dâhiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hiper tansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar.

      Polikliniğimizde;

  Şeker Hastalalığı (Diabetes Mellitus)

  Tiroid Hastalıkları (Guatr, Hipertiroid, hipertiroidi...)

  Obezite (Şişmanlık)

  Kilo Kaybı

  Kollestrol Yüksekliği

  Metabolik Hastalıklar

  Kan Hastalıkları (Anemi türleri, Demir eksikliği, Akdeniz Anemisi, B12 eksikliği ...) tanısı ve takibi

  İnfeksiyon Hastalıkları Romatizmal Hastalıklar Gastrointestinal Hastalıklar, Böbrek Hastalıkları, Hazımsızlık, Şişkinlik Solunum Sistemi Hastalıkları (Akut Bronşit, Kronik Bronşit, Astım), KOAH Hipertansiyon, Hipotansiyon Nedeni bilinmeyen şikâyetlerin tetkiki Genel Sağlık Kontrolü (check-up) Daha fazla bilgi için: Alo SEVGİ 0342-220 60 60

seperator
Acil E-Randevu Dış Gebelik
Ambulans Hizmetleri E-Radyoloji Yeni Doğan Bebek Emzirme
Ameliyathane E-Laboratuvar Kızamık
Hasta Taşıma Hizmetleri E-Bebek Su Çiçeği
Laboratuvar E-Geçmiş Olsun Kabakulak
Poliklinik        
Radyoloji        
Yatan Hasta Servisi        
Yoğun Bakım
seperator