banner
● Acil Servis
Anesteziyoloji ve Reanimasyon
● Beyin Cerrahisi
● Çocuk Cerrahisi
● Çocuk Hastalıkları
● Fizik Tedavi
● Genel Cerrahi
● Genel Yoğun Bakim
● İntaniye
● Kadın Hastalıkları ve Doğum
● Kardiyoloji
● Kalp ve Damar Cerrahi
● Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
● Ortopedi ve Travmatoloji
● Radyoloji
● Üroloji
● Yeni Doğan Yoğun Bakim

         BEYİN CERRAHİSİ

         Özel Gaziantep Sevgi Hastanesi nöroşirurji (Beyin ve sinir cerrahisi) servisinde; yoğunbakım, nöroanestezi ve radyoloji bölümlerinin uyumlu ve ortak çalışmaları ile erişkin ve çocuk hastaların ameliyatları, modern ve teknolojik donanımlı ameliyathanelerinde güvenle yapılmaktadır.

         Hastalarımızın bel ve boyun fıtığı ameliyatları mikrodiskektomi yöntemi kullanılarak yapılmakta, ameliyat sonrası yaklaşık 4-6 saat sonra ayağa kaldırılarak yürütülmekte aynı gün veya ertesi gün taburcu edilerek kısa sürede günlük hayata dönmesi sağlanmaktadır.

 

        Nöroşirurji Kliniği’nde Yapılan Cerrahi Müdahaleler :

       Degeneratif disk ve omurga hastalıkları: Servikal ve lomber disk hernileri (boyun ve bel fıtığı), spinal stenoz ( dar kanal), spondilolistezis ( bel kayması), omurga stabilizasyonu ( instrumentasyon).

 Kafa ve omurga travmaları :  Çökme kırıkları, beyin kanamaları (epidural ve subdural hematomlar), kafa tabanı beyin zarı tamirleri, omurga kırıkları ve stabilizasyonu, omurilik basısında acil cerrahi müdahaleler.

 Beyin ve damar hastalıkları: Anevrizma  (baloncuk), arteriovenöz malformasyon ve kavernoma ( anormal damar yumağı) ameliyatları, beyin kanamaları (intraserebral hematomlar).

 Beyin ve omurilik tümörleri : Nöroşirurji cerrahi mikroskop yardımı ve mikroşirurjikal yöntemler ile beyin ve omurilik tümörlerinin (meningiomalar, glial tümörler, serebellopontin köşe tümörleri, hipozfiz tümörleri, pineal bölge, posterior fossa tümörleri, kafa kaidesi tümörleri, ekstramedülleri veya intramedüller spinal tümörler) cerrahi tedavisi.

 Doğumsal Anomaliler :  Doğumsal omur ilik (meningosel, meningomyelosel) ve kafatası anomalileri (kraniosinositoz).

 Hidroseflali tedavisi : Şant ameliyatları, araknoid kistlerin  fenestrasyonu.

 Periferik sinir cerrahisi : periferik sinir anastomozları, tamirleri, sinir sıkışıklıklarının cerrahisi el bileğinde sinir sıkışması, karpal tünel, ulnar  tuzak, peroneal sinir nöropati ameliyatları yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: Alo SEVGİ  0342 220 60 60

 

seperator
Acil E-Randevu Dış Gebelik
Ambulans Hizmetleri E-Radyoloji Yeni Doğan Bebek Emzirme
Ameliyathane E-Laboratuvar Kızamık
Hasta Taşıma Hizmetleri E-Bebek Su Çiçeği
Laboratuvar E-Geçmiş Olsun Kabakulak
Poliklinik        
Radyoloji        
Yatan Hasta Servisi        
Yoğun Bakım
seperator