banner
● Anlaşmalı Kurumlar
● Hasta Hakları
● Refakatçi Kuralları
● Ziyaretçi Kuralları
 
 

REFAKATÇİ  KURALLARI

Sevgili refakatçiler;

Doktorunuz; hastanın yanında refakatçi olarak kalmanız yönünde karar vermiş ise; hem hastanızın, hem diğer hastalarımızın ve sağlık hizmet sunumunun daha iyi olabilmesi için lütfen aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeye çalışalım:

Hastamızın sağlığı ve hastanede hijyenik koşulların korunması amacı ile hasta odalarına yiyecek ve içecek (su dahil) çıkarılmamaktadır. Israrcı olmadığınız ve konuyla ilgili yakınlarınızı uyardığınız için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız. Yiyecek ve içecek ihtiyacı olan hasta yakınlarınız, ihtiyaçlarını hastanemizin zemin katında bulunan ve sürekli hizmet veren kafeteryamızdan karşılayabilirler. Hastanemizde hasta yakınları için refakatçi kabulü yapılmaktadır. Yatış işlemleri esnasında ilgili birimden aldığınız "Refakatçi kartı" ile yakınınız, kat hemşiresine giderek refakatçi yemek kartını alabilirler. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerini ücretsiz yiyebilirler. Diğer yakınlarınız ise ücret karşılığında yemek hizmetlerimizden zemin katında bulunan kafeteryamızdan faydalanabilirler.
 
Zorunlu olmadıkça 18 yaşın altında olanlar refakatçi olarak kabul edilmemektedir.

Refakatçi olarak kalacak olan kimselere yatak verilememektedir.

Refakatçilerin kendi hastalarının bulunduğu oda dışındaki odalara girmemeleri hem kendileri hem de hastalarımızın yararınadır.

Refakatçilerimizin mümkün olduğunca az eşya getirmeleri ve getirmiş oldukları eşyaları klinikte gösterilen dolaplara yerleştirmeleri gerekmektedir. Refakatçilerimiz için gerekli olan temel eşyalar iç çamaşırı, pijama, terlik, diş fırçası ve macunu, havlu ve gerektiği kadar dış giyimdir.

Çocuklarınızın sağlığı açısından olumsuzluklar yaşanmaması için hasta odalarına çocuk ziyaretçi kabul edilmemektedir. Israrcı davranmadığınız için teşekkürlerimizi sunarız. Hastanızın sağlığı ve hastanede hijyenik koşulların korunması amacı ile hasta odalarına çiçek çıkarılmamaktadır. Gelen çiçekleriniz resepsiyonda muhafaza edilmekte, çiçek kartı doldurularak size ulaştırılmaktadır. Taburculuk işlemleriniz sonrasında resepsiyona başvurarak size iletilen çiçek kartını göstermek suretiyle çiçeğinizi teslim alabilirsiniz. Ya da bir yakınınız iletilen çiçek kartını göstermek suretiyle taburculuğunuz öncesi çiçeğinizi teslim alabilir.

Refakatçilerimizin hasta odasında, bulunan banyo ve tuvaletleri enfeksiyon riski nedeniyle mümkün olduğunca kullanmamaya dikkat etmeleri gerekmektedir.

Refakatçilerimizin; sık sık refakatçi değişikliğine gitmemeleri, değişikliğin zorunlu olması halinde durumu klinik sorumlu hemşiresine bildirmeleri gereklidir.

Refakatçilerimiz, yemeklerini yemek saatlerinde yemeye gayret göstermelidirler.

Hastane içerisinde ve odalarda sigara içilmemektedir ve sigara içilmesi yasaktır. Konu hakkında gerekli hassasiyeti göstereceğinizi düşünerek şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Refakatçilerimizin hasta yataklarına enfeksiyon riski nedeniyle oturmamaları ve yatmamaları rica olunur.

Refakatçilerimiz hastalarımızın yatak korkuluklarını sürekli kapalı tutmaya dikkat etmeleri gereklidir.

Refakatçilerimizin her türlü istek ve şikâyetlerini öncelikle klinik çalışanlarına iletmesi, çözüm için en kolay ve kısa olan yol olacaktır.

Refakatçilik süresinin bitiminde refakatçilerimizin refakatçi kartını iade etmelerini rica ederiz

Tüm bu hususlara dikkat etmeniz, sizin, hastanızın ve diğer hastalarımızın sağlığı ve tedavilerinin başarılı bir şekilde sağlanabilmesi için gereklidir. Lütfen uymaya dikkat edelim. Saygılarımızla…


seperator
Acil E-Randevu Dış Gebelik
Ambulans Hizmetleri E-Radyoloji Yeni Doğan Bebek Emzirme
Ameliyathane E-Laboratuvar Kızamık
Hasta Taşıma Hizmetleri E-Bebek Su Çiçeği
Laboratuvar E-Geçmiş Olsun Kabakulak
Poliklinik        
Radyoloji        
Yatan Hasta Servisi        
Yoğun Bakım
seperator